ריהוט

עיצוב דירות קטנות

עץ גולמי בתחום העיצוב

עץ הוא חומר גלם ייחודי שקל מאוד לעבוד איתו. במאמר הבא נסביר על התחום של עיצובים בעץ ונבין מי קהל היעד העיקרי המנצל את יתרונותיו ואת סוגי העצים הפופולריים בקרב המעצבים.

עבודה עם עץ נפוצה בכל רחבי העולם. עץ הוא חומר גלם זמין, עמיד, חזק, אסתטי ומרשים שקל מאוד לעבוד איתו. אפשר לבנות עם העץ בתים שלמים או להסתפק במשטחי עץ ייעודיים לצורך עיצובים ספציפיים.

העץ שכיח במגזר הפרטי והעסקי ובין היתר נהנים ממנו כיום קבלני בניין ושיפוצים, קבלני אינסטלציה או גגות רעפים, חברות העוסקות בתחום הפרגולות והדקים וכמובן נגריות. מעבר לכך, נגרים חובבים ולקוחות המתעניינים במלאכה צריכים גם הם להכיר את היתרונות של העץ ולהבין כיצד אפשר ליישם אותו עבור עיצוב.

סוגי עצים  פופולריים

איכות העיצוב תלויה במידה רבה בסוג העץ. אלו סוגי העצים הפופולאריים:

א. עץ אורן – זהו עץ שמוצאו באיזורים האגמיים של פינלנד. הוא נוח לעבודה וגם עמיד מאוד, מתאים לשימוש בעת בניית פרגולה ויכול לעזור גם בהקמת ג’קוזי או מתחמי ספא.

ב. עץ לבן גושני – מי שמחפש אחר פתרון עיצוב אקסקלוסיבי ומרשים חייב להשתמש בעץ לבן גושני. עם צבע הנע בספקטרום של גוון לבן עד צהבהב, מראה סדוק וטבעי ועמידות הנשענת על עובי ורוחב, עץ לבן גושני הוא פתרון אידיאלי לצרכים דקורטיביים.

ג. עץ ארז – זהו עץ נפוץ מאוד בישראל לצרכי עיצובים והקמת פרגולות או פתרונות הצללה. הוא מתאפיין בצבע אדמדם, מוצאו במרכז קנדה וליד הגבול עם ארצות הברית ויתרונותיו הם בין היתר עמידות גבוהה מפני ריקבון, נזקי מים ומזיקים.

הסוגים המופיעים לעיל מאפשרים עיצובים בעץ של בתי מלון, חיפוי קירות, בניית ג’קוזי וגם בניית כיסאות גינה וריהוט משלים. כל העיצובים המבוססים על עץ עמידים לטווח קצר והארוך ומספקים תמורה מלאה להשקעה ולמחיר. אפשר לרכוש את העץ באופן עצמאי ולהתנסות בעיצוב שלו, או לחילופין לפנות לאנשי מקצוע העוסקים בתחום.

איך מוצאים את העץ המתאים עבור העיצוב?

כפי שניתן לראות, לכל סוג של עץ יש מאפיינים אחרים. עיצובים בעץ תלויים באיכות חומרי הגלם ובבחירה נכונה שלהם. כדאי לקבוע מראש את מטרת העיצוב, לבדוק מה היתרונות והחסרונות של סוגי עצים מסוימים ולברר כיצד ניתן להביא אותם לידי ביטוי. ההבדלים הגדולים ביותר הם בין עיצובים של פריטים פונקציונאליים כמו רהיטים, לבין עיצובים שאמורים לתת מענה על צורך אסתטי בלבד.

לסיכום, העבודה עם עץ מגוונת מאוד והיא מבטיחה סיפוק אדיר. העץ מיובא לישראל מכל רחבי העולם והוא נמכר אצל מחסני עץ ברחבי הארץ. תכונות העץ הטבעיות נשמרות לאורך זמן וניתן לעצב איתו פריטים ביתיים, מסחריים או תעשייתיים. כדאי לחשוב מראש על הייעוד של העץ ולהשוות בין סוגי עצים שכיחים ובעלי פוטנציאל.

• January 21, 2015


Previous Post

Next Post