ריהוט

עיצוב דירות קטנות

אריחי פורצלן

מה ההבדל בין אריחי קרמיקה רגילים לאריחי פורצלן

אם אתם רוצים לבחור אריחי קרמיקה למטבח או לחדר האמבטיה, יש סיכוי ששמעתם עלה ביטוי אריחי פורצלן. מהם האריחים הללו ובמה הם שונים מאריחי קרמיקה? הנה מדריך קצר שיסביר לכם את נקודות השוני ויעזור לכם לבחור נכון.

אלו אריחים חזקים יותר?

אריחי קרמיקה נפוצים מאוד בישראל כי הם יכולים לשמור על איכות חיים גבוהה בכמה דרכים. מצד אחד הם מעוצבים מאוד ונותנים לחדר האמבטיה ולמטבח שלנו מראה מהמם, ומצד שני קל מאוד לנקות אותם. יחד עם העובדה שהם מונעים מהקיר לצבור את הלחות ולהירטב במים שיכולים לעוף עליו אנו מבינים שהקנייה הזו יכולה להיות חשובה במיוחד לכל בית. עם זאת, אריחי קרמיקה אינם חזקים כל כך. הם יכולים להישבר די בקלות וזה הבדל משמעותי בינם לבין אריחי פורצלן, שנחשבים לחזקים מאוד. לא סתם קוראים לאריחים אלו אריחי גרניט פורצלן במטרה לשווק אותם כחזקים מאוד.

עמידות טובה יותר לפורצלן

הסיבה שאריחי פורצלן חזקים יותר מאריחי קרמיקה היא שמוסיפים גם חרסית לתערובת שממנה יוצרים אותם. אריח הקרמיקה שנוצר יהיה חזק מאוד וזאת למרות שהוא בכל זאת שביר, אך לא סביר שיישבר בקלות במתאר הביתי. כמו כן יש הבדל נוסף והוא במבנה החומר. אריחי קרמיקה מזוגגים וכך למעשה נוצר להם מרקם ייחודי שבו אתם יכולים להיזכר בפעם האחרונה שנגעתם באריח קרמיקה. אריחי פורצלן לעומת זאת יהיו כמקשה אחת ונקראים גם אריחי ‘גוף מלא’ בשל כך.

אריחים מפורצלן מעוצבים יותר

אריחי פורצלן לא רק חזקים יותר לחבלות אלא גם עמידים יותר. השכבות שלהן לא צפויות להתקלף באותה המידה שיתקלפו אריחי קרמיקה אך כמובן שצריך לזכור שיש לכך השפעה מפאת איכות האריחים ולא רק הסוג שלהם. ההבדל יכול להיות ניכר בעיקר אחרי כמה שנים טובות. עם זאת יש הבדל אחד שאפשר לזהות כבר בהתחלה והוא ההבדל העיצובי. אריחי גרני פורצלן מגוונים הבה יותר כי מייצרים אותם בהדפסה דיגיטלית. כך אפשר ליצור עליהם צורות גיאומטריות וכל מיני ציורים, ואתם מקבלים את האריחים הכי יצירתיים שיש. הפן העיצובי הוא החשוב ביותר לרוב הלקוחות.

אריחי פורצלן

מנהל אתר • January 9, 2019


Previous Post

Next Post