ריהוט

עיצוב דירות קטנות

מהם היתרונות של וילונות בחדר השינה

חדר השינה הוא מקום מפלט עבור רבים מאתנו שבו אנו יכולים לבלות בסופו של יום ארוך, להירגע, לקרוא ספרים ולישון בנחת. בשל הסיבה הזו ועוד רבות אחרות, אנשים רבים משקיעים בעיצוב של חדר השינה לא מעט זמן וכסף על מנת להפוך אותו לחלל נעים לשהייה וכזה שמושך אותנו אליו כל פעם מחדש. זה חשוב מעין כמוהו, שכן ידוע זה מכבר שצבעים, מרקמים וסדר משפיעים עלינו הן ברמה פסיכולוגית והן ברמה פיסיולוגית ויכולים לתרום לתחושת רוגע או לגרום למתח כאשר הם לא כפי שהם אמורים להיות. אחד התוספים הנחוצים והאהובים ביותר לכל חדר שינה שמשפיע בצורה ניכרת על המראה והאווירה שלו הוא ווילונות לחדר שינה שיכולים לשנות כליל את התחושה שיש בו.

בדים, מרקמים ואווירה

ווילונות נועדו בראש ובראשונה לגרום להצללה של החדר בו הם תלויים וזה תקף כמובן גם לחדר השינה. ווילונות מאפשרים לנו לווסת את כמות האור החודרת דרך החלון בצורה פשוטה מאוד וכל שצריך לעשות כדי להאפיל חדר או להאיר אותו הוא להסיט את הווילונות. מלבד זאת, אפשר לשלוט בכמות האור גם בעזרת הרכב הבד והמראה שלו. בדים עבים אוטמים או בצורה טובה ואילו בדים שקופים ורכים מאפשר לאור נעים לחדור לחדר, להאיר אותו ולהשרות אווירה נעימה בכל עת.חדר שינה עם וילון

בעבר וילונות לחדר שינה היו בעיקרם ווילונות בד פשוטים שניתן להגיף אותם לצדדים, אך כיום יש סוגים שונים של וילונות כאשר יש כמה שידועים ופופולריים במיוחד:

  • וילונות ונציאניים – וילונות שעשויים משלב שנמצאים זה לצד זה ומחוברים בדרך כלל על ידי חוט. ההגפה שלהם נעשית על ידי סיבוב של מקל מיוחד שנמצא בצדם שגורם להם להיסגר או להיפתח בהתאם לכיוון הסיבוב.
  • וילונות רומאיים – אלו וילונות עם מראה נקי ומיוחד שנתפרים על מסגרת ונסגרים או נפתחים על ידי מנגנון מיוחד שמאפשר להוריד אותם מטה ולהעלות אותם מעלה. באופן הזה, יריעות הבד של הווילון נמתחות זו על גביי זו, כמו מעין מניפה וניתן לווסת כך את כמות האור הנכנסת לחדר השינה.

כאשר בוחרים וילונות לחדר שינה, ניתן לבחור גם בין מנגנוני הפתיחה והסגירה ולבחור כאלו שהם ידניים, אוטומטיים או שילוב של שניהם בהתאם לצרכים והרצונות שלנו. זה מאפשר לפתוח את הווילונות בצורה נוחה כאשר אנחנו שוכבים במיטה למשל ולא ששים לקום כדי להגיף את הווילונות בעצמנו.

עיצוב חדר השינה משליך רבות על איכות השינה, מצב הרוח ותחושת הרוגע שיש לנו במהלך היום. על מנת לוודא שחדר השינה שלכם אכן יהיה מקום מפלט נעים ככל האפשר, חשוב לעשות בחירות חכמות כאשר מעצבים אותו ולבחור בין היתר גם ווילונות שיש בכוחם לשנות את מראהו מהקצה אל הקצה.

מנהל אתר • November 24, 2016


Previous Post

Next Post